Zapraszamy na konferencję

Przedsiębiorstwa wodociągowe w dobie transformacji cyfrowej

Jak usługi w chmurze mogą ułatwić zarządzanie?

Tematyka

Rozwój technologii informatycznych sprawia, że cyfryzacja gospodarki zaczyna dotyczyć niemal każdego obszaru funkcjonowania przedsiębiorstwa. Coraz bardziej powszechne stają się usługi w chmurze. Według firmy IDC światowy rynek rozwiązań opartych na modelu Cloud Computing dynamicznie rośnie. Szacuje się, że w 2019 roku wartość rynku usług w chmurze (zarówno prywatnej, jak i publicznej) przekroczy w Polsce 450 mln USD, co będzie stanowić ok. 11% całego krajowego rynku usług IT.

Usługi typu SaaS, PaaS, IaaS dają możliwość obniżenia kosztów i zwiększenia elastyczności przedsiębiorstw poprzez dostęp do rozwiązań zarezerwowanych do tej pory tylko dla największych organizacji. Rewolucjonizują procesy biznesowe i zmieniają oblicze wielu branż.

W czasach, w których zarządzanie danymi już dawno przekroczyło granicę dysku twardego i coraz częściej bazuje na usługach w chmurze, na znaczeniu zyskały również prostota, dostępność oraz łatwość pozyskania usług oferowanych na rynku informatycznym.

Warto poznać możliwości, jakie zapewnia przedsiębiorstwom z branży wodociągowo-kanalizacyjnej transformacja cyfrowa w wariancie usług w chmurze oraz jak tego typu rozwiązania można wdrożyć z sukcesem w swojej organizacji.

Serdecznie zapraszamy na konferencję w formule krótkich i treściwych prezentacji, podczas których eksperci:

  • wyjaśnią pojęcia SaaS, PaaS, IaaS
  • przyjrzą się trendom w obszarze zarządzania przedsiębiorstwami i świadczenia usług IT
  • zaprezentują przykłady rozwiązań oferowanych w modelu SaaS, pokażemy ich zastosowanie w wielu różnych obszarach działalności przedsiębiorstwa: działań na rzecz zwiększenia zadowolenia klientów, optymalizacji pracy i wsparcia pracowników, zwiększenia bezpieczeństwa danych oraz zapobiegania nadużyciom
  • przybliżą analizę danych dzięki zastosowaniom rozwiązań chmurowych
  • omówią uwarunkowania prawne w szczególności w kontekście rozporządzenia o ochronie danych osobowych

W programie oprócz prezentacji konkretnych rozwiązań znajdują się wykłady ekspertów z obszaru prawa, bezpieczeństwa oraz Cloud Computing-u. Przewidziany został także czas na dyskusję i pytania w mniej formalnej atmosferze, a także konkurs zdobytej wiedzy z nagrodami.

Konkurs wiedzy!

Pod koniec konferencji uczestnicy będą mogli wziąć udział w tematycznym konkursie wiedzy.

Nagrodą główną jest tablet firmy Samsung! Przewidujemy też drobniejsze nagrody :-)

Szczegółowa agenda

09:45 - 10:00

Rejestracja uczestników, powitalna kawa

10:00 - 10:05

Otwarcie konferencji

Nowoczesne przedsiębiorstwo i chmura obliczeniowa

10:05 - 10:15

Transformacja cyfrowa - kierunki rozwoju przedsiębiorstw
Michał Wiktor Żmijewski | Analityk, Piątka Sp. J.

10:15 - 10:45

Dlaczego przedsiębiorstwa powinny zwiększać wydatki na chmurę ?
Mirek Burnejko | CEO, Chmurowisko

11:05 - 11:25

Rozwiązania GIS w chmurze dla przedsiębiorstw wodociągowych
Piotr Zieliński | Prezes Zarządu, Apator Rector Sp. z o. o.

11:25 - 11:45

Dane w chmurze i prawo
Kancelaria Maruta

11:45 - 12:00

Panel z prelegentami
Marcin Sokołowski | Dyrektor ds. Rozwoju, Piątka Sp. J.

12:00 - 12:15

Przerwa kawowa

Obsługa klienta, zarządzanie i analiza danych

12:15 - 12:30
12:30 - 12:45

Zaangażowanie klienta, czyli co daje wdrożenie eBOK
Marcin Sokołowski | Dyrektor ds. Rozwoju, Piątka Sp. J.

12:45 - 13:00
13:00 - 13:15

System ERP dla małych i średnich firm z branży utilities
Waldemar Różański | Prezes Zarządu, Infocentrum Sp. z o. o.

13:15 - 13:30

Redukcja wody niedochodowej - SaaS do analizy i zarządzania strefą (DMA)
Robert Link | Dyrektor Woda i Energia Cieplna, Itron Polska Sp. z o.o.

13:30 - 13:45
13:45 - 14:00

Dziennik zdarzeń w monitoringu procesów biznesowych
Michał Wiktor Żmijewski | Analityk, Piątka Sp. J.

14:00 - 14:15

Panel z prelegentami
Wioletta Wąsowska - Filipek | Kierowniczka ds. Ekspansji, Piątka Sp. J.

14:15 - 15:00

Obiad

Bezpieczeństwo

15:00 - 16:00

Prywatność nie istnieje, czyli jak kraść, sprzedawać i chronić dane osobowe
Piotr Konieczny | Chief Information Security Officer, Niebezpiecznik.pl

16:00 - 16:20

You don't WannaCry - czyli słów kilka o ochronie danych
Waldemar Skrzypiec | PTS Azure, Microsoft

16:20 - 16:35

Konkurs wiedzy z nagrodami
Wioletta Wąsowska - Filipek | Kierowniczka ds. Ekspansji, Piątka Sp. J.

Partnerzy

Prelegenci

Michał Wiktor Żmijewski

Kierownik ds. Projektów, Piątka Sp. J.

Analityk, architekt systemów informatycznych, programista. Szef zespołu i jeden z architektów m.in. systemu FENIX - kompleksowego rozwiązania do obsługi Klienta i zarządzania majątkiem sieci wdrożonego i eksploatowanego w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie oraz Polskiej Spółce Gazowniczej. Odpowiedzialny za zarządzanie operacyjne i koordynację projektów.

Trener i organizator szkoleń, pomysłodawca i współorganizator konferencji Koderek (http://koderek.edu.pl) promującej informatykę wśród dzieci i dorosłych.

Andrzej Musiał

Kierownik sprzedaży – Systemy, Itron Polska Sp. z o.o.

Absolwent AGH w Krakowie, uzyskał tytuł mgr. inż. z zakresu Inżynierii Środowiska i Zarządzania. Z firmą Itron związany od 1,5 roku. Jest odpowiedzialny za sprzedaż systemów w firmie Itron, w szczególności rozwiązań SaaS (Software as a Service) służących do redukcji wody niedochodowej. Skutecznie wdrożył i uruchomił pierwsze trzy systemy gromadzenia danych Temetra w Polsce.

Piotr Oleszek

Kierownik Działu Obsługi Klientów, PGNiG Obrót Detaliczny

Pracował jako kierownik i dyrektor w obszarach obsługi klienta w spółkach grupy kapitałowej Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S. A. Usprawniał procesy obsługi Klienta w BOK, eBOK jak i te przy kontakcie telefonicznym. Inicjator wdrożeń wielu rozwiązań informatycznych w grupie kapitałowej PGNiG.

Dominik Kamiński

Kierownik ds. Rozwoju Systemów Bilingowych, Piątka Sp. J.

Absolwent informatyki na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Programista - projektant z kilkunastoletnim stażem. Konsultant i twórca aplikacji o tematyce finansowo-księgowej oraz CRM z doświadczeniem kilku wdrożeń rozwiązań informatycznych u klienta. Szef zespołu i główny architekt systemu bilingowego Pincasso Net.

Robert Link

Dyrektor Woda i Energia Cieplna, Itron Polska Sp. z o.o.

Absolwent elektroniki na AGH w Krakowie, od 33 lat związany z branżą pomiarową zaczynając od konstruktora w Krakowskiej Fabryce Aparatów Pomiarowych, od 1994 na stanowisku dyrektora w segmencie woda i energia cieplna w firmie Itron - międzynarodowym koncernie produkującym i dostarczającym liczniki mediów energetycznych i wody oraz systemy i usługi z tym związane.

Piotr Konieczny

Chief Information Security Officer, Niebezpiecznik.pl

Od 12 lat pomaga największym polskim i zagranicznym firmom w zabezpieczaniu sieci oraz serwisów internetowych. Absolwent Glasgow Caledonian University i krakowskiej AGH. Pracę w branży IT rozpoczął w brytyjskim oddziale Philips Electronics. Założyciel Niebezpiecznik.pl, firmy doradczej konsultującej projekty informatyczne pod kątem bezpieczeństwa i największego w Polsce serwisu informacyjnego poświęconego tematyce cyberbezpieczeństwa. W ramach Niebezpiecznik.pl zarządza zespołem wykonującym audyty i testy penetracyjne systemów teleinformatycznych oraz prowadzi szkolenia dla administratorów i programistów w zakresie ochrony sieci komputerowych a także bezpiecznego tworzenia webaplikacji.

Mirek Burnejko

CEO, Chmurowisko

Jeden z nielicznych Poliglotów Chmury Publicznej. Pracował przy wielu projektach na całym świecie z użyciem takich chmur jak Amazon Web Services, Microsoft Azure i Google Cloud Platform. Doświadczenie zdobywał u integratorów, pracując jako niezależny konsultant Amazon Web Services oraz jako Cloud Solution Architect w firmie Microsoft.

Od lat prowadzi blog numer jeden o chmurze publicznej w Polsce, spotkanie Public Cloud User Group oraz firmę Chmurowisko. On i jego zespół wspiera największe polskie firmy w projektach migracji do chmury, wdrożeń aplikacji w chmurze oraz zaawansowanych szkoleniach.

Piotr Zieliński

Prezes Zarządu, Apator Rector Sp. z o. o., Grupa Apator

Menedżer z wieloletnim doświadczeniem w realizacji projektów informatycznych w wielu sektorach gospodarki, w tym Utilities. Zaczynał karierę od montażu i sprzedaży sprzętu komputerowego przez zarządzanie projektami wdrażania infrastrukturyIT po zarządzanie programami budowy złożonych systemów informatycznych i tworzenia oprogramowania.

Od 2 lat zarządza zespołem Apator Rector tworzącym rozwiązania informatyczne ICT-OT dla utilities. Wierzy w sens tworzenia tanich i skutecznych rozwiązań informatycznych wspierających budowę społeczeństwa informacyjnego. Pasjonat żeglarstwa, gotowania i fotografii.

Marcin Sokołowski

Dyrektor ds. Rozwoju, Piątka Sp. J.

Certyfikowany (Prince2 Practitioner, ITIL Expert) kierownik projektów, architekt rozwiązań. Kierował wdrożeniami systemów rozliczeniowych, systemów obsługi klienta, wdrażał rozwiązania business intelligence i portale firmowe dla dużych i małych klientów z sektora energetycznego, gazowego, wodnego jak i administracji publicznej. Zarządzał działem wsparcia informatycznego w Dolnośląskiej Spółce Gazownictwa.

Waldemar Różański

Prezes Zarządu, Infocentrum Sp. z o. o.

Absolwent Politechniki Poznańskiej (informatyka). Przez prawie 25 związany był z sektorem gazowniczym. Od 2003 roku jako IT menedżer był odpowiedzialny za budowę i wdrażanie rozwiązań informatycznych w Wielkopolskiej Spółce Gazownictwa, w tym systemów obsługi klienta, systemów rozliczeniowych, ERP, BI, SCADA oraz GIS. Po konsolidacji 6 spółek gazowniczych od lipca 2013 do kwietnia 2016 roku był odpowiedzialny za eksploatację aplikacji biznesowych dla całego sektora gazowniczego w Polsce. Od połowy 2016 związany z grupą H.Cegielski-Poznań. Ocenie Prezes Zarządu w Infocentrum sp. z o.o. (m.in. dostawca systemów ERP - COMARCH).

Agnieszka Nowacka

Ekspertka ds. analizy danych, Piątka Sp. J.

Programistka, architektka, od 13 lat związana z firmą Piątka Sp. J. Brała udział w projektach związanych z tworzeniem i rozwojem systemów bilingowych obsługujących duże przedsiębiorstwa. Jako specjalistka w obszarze analizy i migracji danych była odpowiedzialna za wdrożenia systemów m.in. w PGNiG. Obecnie koncentruje się nad rozwojem produktu fitBI z obszaru Business Intelligence, a także systemu bilingowego Pincasso Net dedykowanego branży wodno-kanalizacyjnej i energetycznej.

Waldemar Skrzypiec

PTS Azure, Microsoft

Partner Technology Strategist - Microsoft Cloud Platform. W firmie Microsoft odpowiada za rozwój Partnerów strategicznych w obszarze Microsoft Cloud Platform. Wspiera promocję platformy Microsoft Azure oraz pakietów Enterprise Mobility Suite i Operations Management Suite zarówno wśród klientów jak i partnerów biznesowych. Pasjonat tematyki Cloud Computing-u jak i bezpieczeństwa teleinformatycznego. Czas wolny poświęca na Enduro.