Szkolenie, 8 maja 2018

Nowoczesne przedsiębiorstwo wod-kan

Zarządzanie z wykorzystaniem technologii cyfrowych

Tematyka

Rozwój technologii informatycznych sprawia, że cyfryzacja gospodarki zaczyna dotyczyć niemal każdego obszaru funkcjonowania przedsiębiorstwa. Coraz bardziej powszechne stają się usługi w chmurze. Według firmy IDC światowy rynek rozwiązań opartych na modelu Cloud Computing dynamicznie rośnie. Szacuje się, że w 2019 roku wartość rynku usług w chmurze (zarówno prywatnej, jak i publicznej) przekroczy w Polsce 450 mln USD, co będzie stanowić ok. 11% całego krajowego rynku usług IT.

Usługi typu SaaS, PaaS, IaaS dają możliwość obniżenia kosztów i zwiększenia elastyczności przedsiębiorstw poprzez dostęp do rozwiązań zarezerwowanych do tej pory tylko dla największych organizacji. Rewolucjonizują procesy biznesowe i zmieniają oblicze wielu branż.

W czasach, w których zarządzanie danymi już dawno przekroczyło granicę dysku twardego i coraz częściej bazuje na usługach w chmurze, na znaczeniu zyskały również prostota, dostępność oraz łatwość pozyskania usług oferowanych na rynku informatycznym.

Warto poznać możliwości, jakie zapewnia przedsiębiorstwom z branży wodociągowo-kanalizacyjnej transformacja cyfrowa w wariancie usług w chmurze oraz jak tego typu rozwiązania można wdrożyć z sukcesem w swojej organizacji.

Serdecznie zapraszamy na szkolenie w formule krótkich i treściwych prezentacji, podczas których eksperci:

  • wyjaśnią pojęcia SaaS, PaaS, IaaS
  • przyjrzą się trendom w obszarze zarządzania przedsiębiorstwami i świadczenia usług IT
  • zaprezentują przykłady rozwiązań oferowanych w modelu SaaS, pokażemy ich zastosowanie w wielu różnych obszarach działalności przedsiębiorstwa: działań na rzecz zwiększenia zadowolenia klientów, optymalizacji pracy i wsparcia pracowników, zwiększenia bezpieczeństwa danych oraz zapobiegania nadużyciom
  • przybliżą analizę danych dzięki zastosowaniom rozwiązań chmurowych
  • omówią uwarunkowania prawne w szczególności w kontekście rozporządzenia o ochronie danych osobowych

W programie oprócz prezentacji konkretnych rozwiązań znajdują się wykłady ekspertów z obszaru prawa, bezpieczeństwa oraz Cloud Computing-u. Przewidziany został także czas na dyskusję i pytania w mniej formalnej atmosferze, a także konkurs zdobytej wiedzy z nagrodami.

Szkolenie przeznaczone jest w szczególności dla kadry zarządzającej, prezesów, dyrektorów działów IT oraz osób decydujących o kierunkach rozwoju przedsiębiorstwa i zainteresowanych jego unowocześnianiem.

Konkurs wiedzy!

Pod koniec szkolenia uczestnicy będą mogli wziąć udział w tematycznym konkursie wiedzy.

Nagrodą główną jest czynik Amazon Kindle Paperwhite 3 4GB! Przewidujemy też drobniejsze nagrody :-)

Szczegółowa agenda

09:45 - 10:00

Rejestracja uczestników, powitalna kawa

10:00 - 10:05

Otwarcie szkolenia

Nowoczesne przedsiębiorstwo - zarządzanie i analiza danych

10:05 - 10:20

Transformacja cyfrowa - kierunki rozwoju przedsiębiorstw
Michał Wiktor Żmijewski | Analityk, Piątka Sp. J.

10:20 - 10:50

Dane - informacje - wskaźniki - zarządzanie. Jak to robić w pwik-u?
Krzysztof Filipek | Firma Doradcza Krzysztof Filipek

10:50 - 11:10

Redukcja wody niedochodowej - SaaS do analizy i zarządzania strefą (DMA)
Robert Link | Dyrektor Woda i Energia Cieplna, Itron Polska Sp. z o.o.

11:10 - 11:30

Inteligentne zarządzanie majątkiem technicznym w chmurze
Norbert Wronowski | Dyrektor ds. Wdrożeń, Megabit Sp. z o. o.

11:30 - 11:50

System ERP dla małych i średnich firm z branży utilities
Waldemar Różański | Prezes Zarządu, Infocentrum Sp. z o. o.

12:05 - 12:20

Przerwa kawowa

Chmura obliczeniowa w praktyce

12:20 - 12:40

Microsoft Azure - jako platforma usługowa
Waldemar Skrzypiec | PTS Azure, Microsoft

12:40 - 13:00

Przetwarzanie danych w chmurze a Ogólne rozporządzenie o ochronie danych
Małgorzata Kurowska | Radca Prawny, Kancelaria Maruta

13:00 - 13:20

Migracja do chmury jako ewolucja – przykłady wdrożeń
Marcin Sokołowski | Dyrektor ds. Rozwoju, Piątka Sp. J.

13:20 - 13:35
13:35 - 14:30

Obiad

Obsługa klienta i bezpieczeństwo

14:30 - 14:50
14:50 - 15:10
15:10 - 15:30

You don't WannaCry - czyli słów kilka o ochronie danych
Waldemar Skrzypiec | PTS Azure, Microsoft

15:30 - 15:50

Panel z prelegentami oraz konkurs wiedzy z nagrodami
Wioletta Wąsowska-Filipek | Kierowniczka ds. Ekspansji, Piątka Sp. J.

15:50 - 16:00

Zakończenie szkolenia

Partnerzy

Prelegenci

(w kolejności wystąpień)

Michał Wiktor Żmijewski

Kierownik ds. Projektów, Piątka Sp. J.

Analityk, architekt systemów informatycznych, programista. Szef zespołu i jeden z architektów m.in. systemu FENIX - kompleksowego rozwiązania do obsługi Klienta i zarządzania majątkiem sieci wdrożonego i eksploatowanego w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie oraz Polskiej Spółce Gazowniczej. Odpowiedzialny za zarządzanie operacyjne i koordynację projektów.

Trener i organizator szkoleń, pomysłodawca i współorganizator konferencji Koderek (http://koderek.edu.pl) promującej informatykę wśród dzieci i dorosłych.

Robert Link

Dyrektor Woda i Energia Cieplna, Itron Polska Sp. z o.o.

Absolwent elektroniki na AGH w Krakowie, od 33 lat związany z branżą pomiarową zaczynając od konstruktora w Krakowskiej Fabryce Aparatów Pomiarowych, od 1994 na stanowisku dyrektora w segmencie woda i energia cieplna w firmie Itron - międzynarodowym koncernie produkującym i dostarczającym liczniki mediów energetycznych i wody oraz systemy i usługi z tym związane.

Norbert Wronowski

Dyrektor ds. Wdrożeń, Megabit Sp. z o. o.

Urodzony w Warszawie. Ukończył studia na Politechnice Warszawskiej. Od 15 lat związany z firmą Megabit. Od zawsze związany z informatyką oraz technologiami webowymi. Współautor monografii "Monitorowanie sieci wodociągowych i kanalizacyjnych" skierowanej do specjalistów z przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych zajmujących się planowaniem i wdrażaniem monitoringu tego typu układów sieciowych. Współautor oraz autor artykułów w pismach branżowych związanych z monitorowaniem, modelowaniem oraz zarządzaniem infrastrukturą sieciową. Jako kierownik projektów, potem dyrektor działu wdrożeń kieruje wdrożeniami systemów zarządzania majątkiem w największych przedsiębiorstwach sieciowych w Polsce w branży wodociągowej, gazowniczej oraz energetycznej.

Małgorzata Kurowska

Radca Prawny, Kancelaria Maruta

Posiada tytuł Master biznesowego prawa francuskiego i europejskiego. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu prawa nowych technologii na Akademii im. L. Koźmińskiego w Warszawie. Świadczyła usługi doradztwa bieżącego na rzecz klientów korporacyjnych i podmiotów z sektora publicznego, w szczególności w zakresie obsługi działów marketingowych i e-commerce. Brała udział w sporządzaniu i negocjowaniu umów handlowych, w tym umów wdrożeniowych i licencyjnych. Zapewniała bieżące wsparcie w zakresie ochrony danych osobowych w branży e-commerce.

Piotr Oleszek

Kierownik Działu Obsługi Klientów, PGNiG Obrót Detaliczny

Pracował jako kierownik i dyrektor w obszarach obsługi klienta w spółkach grupy kapitałowej Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S. A. Usprawniał procesy obsługi Klienta w BOK, eBOK jak i te przy kontakcie telefonicznym. Inicjator wdrożeń wielu rozwiązań informatycznych w grupie kapitałowej PGNiG.

Krzysztof Filipek

Firma Doradcza Krzysztof Filipek

Wykładowca wyższych uczelni (Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wyższa Szkoła Ekonomii i Administracji w Bytomiu, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej) i instytucji szkoleniowych w zakresie zrównoważonego rozwoju, zarządzania, analizy ryzyka, wskaźników efektywności gospodarki wodno-ściekowej, opracowywania biznes planów. Posiada wieloletnie, międzynarodowe doświadczenie w zakresie gospodarki wodno-ściekowej: International Water (Szwajcaria), United Utilities (Wielka Brytania), Veolia Water (Francja), w tym w zarządzaniu przedsiębiorstwami komunalnymi, prowadzeniu zespołów zadaniowych.

Autor kilkudziesięciu publikacji w czasopismach krajowych i międzynarodowych z dziedziny chemii materiałów. Doradca i konsultant zakładów przemysłowych, przedsiębiorstw wodociągów i kanalizacji, urzędów miast i gmin w zakresie zaopatrzenia w wodę i gospodarki ściekowej, rozwiązań organizacyjnych w zakresie wód opadowych.

Waldemar Różański

Prezes Zarządu, Infocentrum Sp. z o. o.

Absolwent Politechniki Poznańskiej (informatyka). Przez prawie 25 związany był z sektorem gazowniczym. Od 2003 roku jako IT menedżer był odpowiedzialny za budowę i wdrażanie rozwiązań informatycznych w Wielkopolskiej Spółce Gazownictwa, w tym systemów obsługi klienta, systemów rozliczeniowych, ERP, BI, SCADA oraz GIS.

Po konsolidacji 6 spółek gazowniczych od lipca 2013 do kwietnia 2016 roku był odpowiedzialny za eksploatację aplikacji biznesowych dla całego sektora gazowniczego w Polsce. Od połowy 2016 związany z grupą H.Cegielski-Poznań. Ocenie Prezes Zarządu w Infocentrum sp. z o.o. (m.in. dostawca systemów ERP - COMARCH).

Waldemar Skrzypiec

PTS Azure, Microsoft

Partner Technology Strategist - Microsoft Cloud Platform. W firmie Microsoft odpowiada za rozwój Partnerów strategicznych w obszarze Microsoft Cloud Platform. Wspiera promocję platformy Microsoft Azure oraz pakietów Enterprise Mobility Suite i Operations Management Suite zarówno wśród klientów jak i partnerów biznesowych. Pasjonat tematyki Cloud Computing-u jak i bezpieczeństwa teleinformatycznego. Czas wolny poświęca na Enduro.

Marcin Sokołowski

Dyrektor ds. Rozwoju, Piątka Sp. J.

Certyfikowany (Prince2 Practitioner, ITIL Expert) kierownik projektów, architekt rozwiązań. Kierował wdrożeniami systemów rozliczeniowych, systemów obsługi klienta, wdrażał rozwiązania business intelligence i portale firmowe dla dużych i małych klientów z sektora energetycznego, gazowego, wodnego jak i administracji publicznej. Zarządzał działem wsparcia informatycznego w Dolnośląskiej Spółce Gazownictwa.

Dominik Kamiński

Kierownik ds. Rozwoju Systemów Bilingowych, Piątka Sp. J.

Absolwent informatyki na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Programista - projektant z kilkunastoletnim stażem. Konsultant i twórca aplikacji o tematyce finansowo-księgowej oraz CRM z doświadczeniem kilku wdrożeń rozwiązań informatycznych u klienta. Szef zespołu i główny architekt systemu bilingowego Pincasso Net.