Rozwój technologii informatycznych sprawia, że cyfryzacja gospodarki zaczyna dotyczyć niemal każdego obszaru funkcjonowania przedsiębiorstwa. Coraz bardziej powszechne stają się usługi w chmurze. Według firmy IDC światowy rynek rozwiązań opartych na modelu Cloud Computing dynamicznie rośnie. Szacuje się, że w 2019 roku wartość rynku usług w chmurze (zarówno prywatnej, jak i publicznej) przekroczy w Polsce 450 mln USD, co będzie stanowić ok. 11% całego krajowego rynku usług IT.
Usługi typu SaaS, PaaS, IaaS dają możliwość obniżenia kosztów i zwiększenia elastyczności przedsiębiorstw poprzez dostęp do rozwiązań zarezerwowanych do tej pory tylko dla największych organizacji. Rewolucjonizują procesy biznesowe i zmieniają oblicze wielu branż.
W czasach, w których zarządzanie danymi już dawno przekroczyło granicę dysku twardego i coraz częściej bazuje na usługach w chmurze, na znaczeniu zyskały również prostota, dostępność oraz łatwość pozyskania usług oferowanych na rynku informatycznym.
Warto poznać możliwości, jakie zapewnia przedsiębiorstwom z branży wodociągowo-kanalizacyjnej transformacja cyfrowa w wariancie usług w chmurze oraz jak tego typu rozwiązania można wdrożyć z sukcesem w swojej organizacji.
Serdecznie zapraszamy na konferencję w formule krótkich i treściwych prezentacji, podczas których eksperci:
W programie oprócz prezentacji konkretnych rozwiązań znajdują się wykłady ekspertów z obszaru prawa, bezpieczeństwa oraz Cloud Computing-u. Przewidziany został także czas na dyskusję i pytania w mniej formalnej atmosferze, a także konkurs zdobytej wiedzy z nagrodami.
Pod koniec konferencji uczestnicy będą mogli wziąć udział w tematycznym konkursie wiedzy.
Nagrodą główną jest tablet firmy Samsung! Przewidujemy też drobniejsze nagrody :-)
Rejestracja uczestników, powitalna kawa
Otwarcie konferencji
Transformacja cyfrowa - kierunki rozwoju przedsiębiorstw
Michał Wiktor Żmijewski | Analityk, Piątka Sp. J.
Dlaczego przedsiębiorstwa powinny zwiększać wydatki na chmurę ?
Mirek Burnejko | CEO, Chmurowisko
Wodomierze w chmurze
Andrzej Musiał | Kierownik sprzedaży – Systemy, Itron Polska Sp. z o.o.
Rozwiązania GIS w chmurze dla przedsiębiorstw wodociągowych
Piotr Zieliński | Prezes Zarządu, Apator Rector Sp. z o. o.
Dane w chmurze i prawo
Kancelaria Maruta
Panel z prelegentami
Marcin Sokołowski | Dyrektor ds. Rozwoju, Piątka Sp. J.
Przerwa kawowa
Automatyzacja i samoobsługa w Obsłudze Klienta
Piotr Oleszek | Kierownik Działu Obsługi Klientów , PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o. o.
Zaangażowanie klienta, czyli co daje wdrożenie eBOK
Marcin Sokołowski | Dyrektor ds. Rozwoju, Piątka Sp. J.
Automatyzacja procesów w systemie bilingowym
Dominik Kamiński | Kierownik ds. Rozwoju Systemów Bilingowych , Piątka Sp. J.
System ERP dla małych i średnich firm z branży utilities
Waldemar Różański | Prezes Zarządu, Infocentrum Sp. z o. o.
Redukcja wody niedochodowej - SaaS do analizy i zarządzania strefą (DMA)
Robert Link | Dyrektor Woda i Energia Cieplna, Itron Polska Sp. z o.o.
BI – przekształćmy dane w wiedzę
Agnieszka Nowacka | Ekspertka ds. analizy danych, Piątka Sp. J.
Dziennik zdarzeń w monitoringu procesów biznesowych
Michał Wiktor Żmijewski | Analityk, Piątka Sp. J.
Panel z prelegentami
Wioletta Wąsowska - Filipek | Kierowniczka ds. Ekspansji, Piątka Sp. J.
Obiad
Prywatność nie istnieje, czyli jak kraść, sprzedawać i chronić dane osobowe
Piotr Konieczny | Chief Information Security Officer, Niebezpiecznik.pl
You don't WannaCry - czyli słów kilka o ochronie danych
Waldemar Skrzypiec | PTS Azure, Microsoft
Konkurs wiedzy z nagrodami
Wioletta Wąsowska - Filipek | Kierowniczka ds. Ekspansji, Piątka Sp. J.
Tempo zmian zachodzących wokół nas - przyśpieszająca rewolucja cyfrowa - wymagają od przedsiębiorstw szybkiego reagowania i bycia elastycznym.
Chmura jest normalnością w Polsce. Od prostych aplikacji jak systemy do wystawiania faktur i pocztę, przez systemy CRM i ERP, aż po zaawansowane rozwiązania do monitorowania jakości zbiorników. Każde z tych narzędzi może być dostarczone jako wielomilionowy projekt, albo jako usługa, która będzie kosztować 45 PLN miesięcznie per użytkownik. Dodatkowo zwiększy się bezpieczeństwo.... a może NIE? Na tej sesji zaproszony ekspert opowie wszystko co trzeba wiedzieć o chmurze i wyjaśni, dlaczego nie ma innej drogi.
Prezentacja zalet systemu Temetra, który służy do gromadzenia danych pochodzących z wodomierzy w chmurze i zarządzania nimi. Stosując ten system przedsiębiorstwa wodociągowe mogą zoptymalizować proces odczytu wodomierzy oraz zaoferować swoim klientom dodatkowe usługi. Prezentacja pokaże również jak w oparciu o technologię GPS przyspieszyć i usprawnić pracę inkasentów.
Słyszymy o chmurze od jakiegoś czasu, czasami ją używamy (czasami nawet nieświadomie prywatnie lub w biznesie). Prezentacja postara się udzielić odpowiedzi na pytania:
Poruszone podczas prelekcji zagadnienia zostaną zilustrowane przykładami z praktyki i doświadczenia prelegenta.
Prelekcja będzie próbą odpowiedzi na powyższe pytania oraz omówieniem doświadczeń z wdrożeń i eksploatacji eBOK-a. Zaprezentowane zostaną najważniejsze funkcjonalności tego produktu.
Większość z czynności wykonywanych w przedsiębiorstwach to czynności powtarzalne. Doświadczenie pokazuje, że systemy bilingowe obciążają pracowników koniecznością wielokrotnego wykonywania zadań i wprowadzania zbędnych treści.
Podczas prelekcji zaprezentowane zostanie jak parametryzacja oraz planowanie zadań w systemie może ułatwić i zautomatyzować wiele procesów, m.in.: import wyciągów bankowych i dowiązywanie wpłat do dokumentów, rejestracja i rozliczanie odczytów, wystawianie faktur i zaliczek, naliczanie odsetek karnych i tworzenie wezwań do zapłaty, tym samym zmniejszając ilość pracy potrzebnej na bieżącą obsługę klienta.
Prezentacja systemu klasy ERP dedykowanego dla małych i średnich firm z sektora usług komunalnych (sprzedaż usług typu: wod-kan, gaz, energia elektryczna, odbiorów zanieczyszczeń), podczas której omówione zostaną:
Jak budować strategię redukcji wody niedochodowej (NRW - Non Revenue Water) w przedsiębiorstwie wodociągowym w oparciu o nowoczesne rozwiązania firmy Itron bazujące na chmurze obliczeniowej?
Podczas prelekcji omówione zostaną zagadnienia zmniejszenia kosztów operacyjnych przedsiębiorstwa i zwiększenia przychodów poprzez ograniczenie wycieków, zmniejszenie strat pozornych, oszczędność energii jak również zmniejszenie ilości awarii.
Business Intelligence jest pojęciem, które często występuje w kontekście poszukiwania nowoczesnych rozwiązań i usprawnień w przedsiębiorstwach. Prelekcja przybliży czym jest Business Intelligence i jak narzędzia tego typu mogą wspomóc działania firmy.
Na przykładzie programu fitBI zostanie zaprezentowane, w jaki sposób użytkownik może uzyskać dostęp do wiedzy, bez konieczności tworzenia skomplikowanych analiz oraz jak mogą wyglądać dane zagregowane w narzędziach służących do analityki biznesowej.
Eksploracja danych, modelowanie i analiza procesów to hasła, które pojawiają się w kontekście zarządzania przedsiębiorstwem. Powszechny dostęp do narzędzi typu Bussines Intelligence, sztuczna inteligencja, tania moc obliczeniowa skłania do efektywniejszego wydobywania wiedzy ze zbieranych danych. Jak do tego wykorzystać rozwiązania typu dziennik zdarzeń? W jaki sposób przy ich użyciu eksplorować procesy w przedsiębiorstwie i zdobywać wiedzę o faktycznie zachodzących zdarzeniach?
Podczas prelekcji szukając odpowiedzi na powyższe pytania zaprezentowany zostanie program Sherlock - narzędzie z pogranicza systemu typu BI i loga operacji. Rozwiązanie pozwalające eksplorować procesy biznesowe na podstawie automatycznie zbieranych i agregowanych operacji z różnych aplikacji.
W trakcie prelekcji będzie można zobaczyć, w jaki sposób dane osobowe (i nie tylko osobowe) należące do każdego z nas są pozyskiwane przez internetowych przestępców. Zaprezentowane zostaną kulisy kilku wycieków danych, do których ofiary się nie przyczyniły oraz kilkanaście sytuacji wynikających z ich własnej naiwności. Sytuacje te niestety codziennie dotyczą tysięcy Polaków. Prelekcja przekaże też wskazówki, jak korzystać z Internetu w sposób gwarantujący możliwie największe bezpieczeństwo, nie tylko w życiu prywatnym, ale i służbowym. Pokazane zostaną elementy technik wykorzystywanych do szpiegostwa gospodarczego, czyli:
Prelekcja zilustrowana zostanie tylko i wyłącznie prawdziwymi przypadkami wycieków i kradzieży danych. Być może część z uczestników odnajdzie swoje dane na prezentowanych zrzutach ekranu...
Ochrona danych organizacji stanowi jeden z priorytetów działu IT, jednakże skomplikowanie infrastruktury informatycznej i jej rozproszony charakter sprawia, iż cykliczne kopiowanie danych na dodatkowy nośnik w postaci dysków HDD, DVD czy taśm przestało być efektywne.
Do realizacji polityki kopii bezpieczeństwa najlepiej podejść w sposób kompleksowy z wykorzystaniem sprawdzonych narzędzi oraz magazynu, które będą spełniały wymagania norm bezpieczeństwa np. ISO (m.in. wskazanie przechowywania kopii bezpieczeństwa w innej lokalizacji geograficznej oraz konieczność szyfrowania danych).
Poznaj kompletny, bezpieczny i efektywny mechanizm ochrony danych organizacji Azure Backup wyposażony w mechanizm szyfrowania, kopii przyrostowych, a także funkcję inteligentnego wykorzystania pasma transmisji.
Analityk, architekt systemów informatycznych, programista. Szef zespołu i jeden z architektów m.in. systemu FENIX - kompleksowego rozwiązania do obsługi Klienta i zarządzania majątkiem sieci wdrożonego i eksploatowanego w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie oraz Polskiej Spółce Gazowniczej. Odpowiedzialny za zarządzanie operacyjne i koordynację projektów.
Trener i organizator szkoleń, pomysłodawca i współorganizator konferencji Koderek (http://koderek.edu.pl) promującej informatykę wśród dzieci i dorosłych.
Absolwent AGH w Krakowie, uzyskał tytuł mgr. inż. z zakresu Inżynierii Środowiska i Zarządzania. Z firmą Itron związany od 1,5 roku. Jest odpowiedzialny za sprzedaż systemów w firmie Itron, w szczególności rozwiązań SaaS (Software as a Service) służących do redukcji wody niedochodowej. Skutecznie wdrożył i uruchomił pierwsze trzy systemy gromadzenia danych Temetra w Polsce.
Pracował jako kierownik i dyrektor w obszarach obsługi klienta w spółkach grupy kapitałowej Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S. A. Usprawniał procesy obsługi Klienta w BOK, eBOK jak i te przy kontakcie telefonicznym. Inicjator wdrożeń wielu rozwiązań informatycznych w grupie kapitałowej PGNiG.
Absolwent informatyki na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Programista - projektant z kilkunastoletnim stażem. Konsultant i twórca aplikacji o tematyce finansowo-księgowej oraz CRM z doświadczeniem kilku wdrożeń rozwiązań informatycznych u klienta. Szef zespołu i główny architekt systemu bilingowego Pincasso Net.
Absolwent elektroniki na AGH w Krakowie, od 33 lat związany z branżą pomiarową zaczynając od konstruktora w Krakowskiej Fabryce Aparatów Pomiarowych, od 1994 na stanowisku dyrektora w segmencie woda i energia cieplna w firmie Itron - międzynarodowym koncernie produkującym i dostarczającym liczniki mediów energetycznych i wody oraz systemy i usługi z tym związane.
Od 12 lat pomaga największym polskim i zagranicznym firmom w zabezpieczaniu sieci oraz serwisów internetowych. Absolwent Glasgow Caledonian University i krakowskiej AGH. Pracę w branży IT rozpoczął w brytyjskim oddziale Philips Electronics. Założyciel Niebezpiecznik.pl, firmy doradczej konsultującej projekty informatyczne pod kątem bezpieczeństwa i największego w Polsce serwisu informacyjnego poświęconego tematyce cyberbezpieczeństwa. W ramach Niebezpiecznik.pl zarządza zespołem wykonującym audyty i testy penetracyjne systemów teleinformatycznych oraz prowadzi szkolenia dla administratorów i programistów w zakresie ochrony sieci komputerowych a także bezpiecznego tworzenia webaplikacji.
Jeden z nielicznych Poliglotów Chmury Publicznej. Pracował przy wielu projektach na całym świecie z użyciem takich chmur jak Amazon Web Services, Microsoft Azure i Google Cloud Platform. Doświadczenie zdobywał u integratorów, pracując jako niezależny konsultant Amazon Web Services oraz jako Cloud Solution Architect w firmie Microsoft.
Od lat prowadzi blog numer jeden o chmurze publicznej w Polsce, spotkanie Public Cloud User Group oraz firmę Chmurowisko. On i jego zespół wspiera największe polskie firmy w projektach migracji do chmury, wdrożeń aplikacji w chmurze oraz zaawansowanych szkoleniach.
Menedżer z wieloletnim doświadczeniem w realizacji projektów informatycznych w wielu sektorach gospodarki, w tym Utilities. Zaczynał karierę od montażu i sprzedaży sprzętu komputerowego przez zarządzanie projektami wdrażania infrastrukturyIT po zarządzanie programami budowy złożonych systemów informatycznych i tworzenia oprogramowania.
Od 2 lat zarządza zespołem Apator Rector tworzącym rozwiązania informatyczne ICT-OT dla utilities. Wierzy w sens tworzenia tanich i skutecznych rozwiązań informatycznych wspierających budowę społeczeństwa informacyjnego. Pasjonat żeglarstwa, gotowania i fotografii.
Certyfikowany (Prince2 Practitioner, ITIL Expert) kierownik projektów, architekt rozwiązań. Kierował wdrożeniami systemów rozliczeniowych, systemów obsługi klienta, wdrażał rozwiązania business intelligence i portale firmowe dla dużych i małych klientów z sektora energetycznego, gazowego, wodnego jak i administracji publicznej. Zarządzał działem wsparcia informatycznego w Dolnośląskiej Spółce Gazownictwa.
Absolwent Politechniki Poznańskiej (informatyka). Przez prawie 25 związany był z sektorem gazowniczym. Od 2003 roku jako IT menedżer był odpowiedzialny za budowę i wdrażanie rozwiązań informatycznych w Wielkopolskiej Spółce Gazownictwa, w tym systemów obsługi klienta, systemów rozliczeniowych, ERP, BI, SCADA oraz GIS. Po konsolidacji 6 spółek gazowniczych od lipca 2013 do kwietnia 2016 roku był odpowiedzialny za eksploatację aplikacji biznesowych dla całego sektora gazowniczego w Polsce. Od połowy 2016 związany z grupą H.Cegielski-Poznań. Ocenie Prezes Zarządu w Infocentrum sp. z o.o. (m.in. dostawca systemów ERP - COMARCH).
Programistka, architektka, od 13 lat związana z firmą Piątka Sp. J. Brała udział w projektach związanych z tworzeniem i rozwojem systemów bilingowych obsługujących duże przedsiębiorstwa. Jako specjalistka w obszarze analizy i migracji danych była odpowiedzialna za wdrożenia systemów m.in. w PGNiG. Obecnie koncentruje się nad rozwojem produktu fitBI z obszaru Business Intelligence, a także systemu bilingowego Pincasso Net dedykowanego branży wodno-kanalizacyjnej i energetycznej.
Partner Technology Strategist - Microsoft Cloud Platform. W firmie Microsoft odpowiada za rozwój Partnerów strategicznych w obszarze Microsoft Cloud Platform. Wspiera promocję platformy Microsoft Azure oraz pakietów Enterprise Mobility Suite i Operations Management Suite zarówno wśród klientów jak i partnerów biznesowych. Pasjonat tematyki Cloud Computing-u jak i bezpieczeństwa teleinformatycznego. Czas wolny poświęca na Enduro.