Rozwój technologii informatycznych sprawia, że cyfryzacja gospodarki zaczyna dotyczyć niemal każdego obszaru funkcjonowania przedsiębiorstwa. Coraz bardziej powszechne stają się usługi w chmurze. Według firmy IDC światowy rynek rozwiązań opartych na modelu Cloud Computing dynamicznie rośnie. Szacuje się, że w 2019 roku wartość rynku usług w chmurze (zarówno prywatnej, jak i publicznej) przekroczy w Polsce 450 mln USD, co będzie stanowić ok. 11% całego krajowego rynku usług IT.
Usługi typu SaaS, PaaS, IaaS dają możliwość obniżenia kosztów i zwiększenia elastyczności przedsiębiorstw poprzez dostęp do rozwiązań zarezerwowanych do tej pory tylko dla największych organizacji. Rewolucjonizują procesy biznesowe i zmieniają oblicze wielu branż.
W czasach, w których zarządzanie danymi już dawno przekroczyło granicę dysku twardego i coraz częściej bazuje na usługach w chmurze, na znaczeniu zyskały również prostota, dostępność oraz łatwość pozyskania usług oferowanych na rynku informatycznym.
Warto poznać możliwości, jakie zapewnia przedsiębiorstwom z branży wodociągowo-kanalizacyjnej transformacja cyfrowa w wariancie usług w chmurze oraz jak tego typu rozwiązania można wdrożyć z sukcesem w swojej organizacji.
Serdecznie zapraszamy na szkolenie w formule krótkich i treściwych prezentacji, podczas których eksperci:
W programie oprócz prezentacji konkretnych rozwiązań znajdują się wykłady ekspertów z obszaru prawa, bezpieczeństwa oraz Cloud Computing-u. Przewidziany został także czas na dyskusję i pytania w mniej formalnej atmosferze, a także konkurs zdobytej wiedzy z nagrodami.
Szkolenie przeznaczone jest w szczególności dla kadry zarządzającej, prezesów, dyrektorów działów IT oraz osób decydujących o kierunkach rozwoju przedsiębiorstwa i zainteresowanych jego unowocześnianiem.
Pod koniec szkolenia uczestnicy będą mogli wziąć udział w tematycznym konkursie wiedzy.
Nagrodą główną jest czynik Amazon Kindle Paperwhite 3 4GB! Przewidujemy też drobniejsze nagrody :-)
Rejestracja uczestników, powitalna kawa
Otwarcie szkolenia
Transformacja cyfrowa - kierunki rozwoju przedsiębiorstw
Michał Wiktor Żmijewski | Analityk, Piątka Sp. J.
Dane - informacje - wskaźniki - zarządzanie. Jak to robić w pwik-u?
Krzysztof Filipek | Firma Doradcza Krzysztof Filipek
Redukcja wody niedochodowej - SaaS do analizy i zarządzania strefą (DMA)
Robert Link | Dyrektor Woda i Energia Cieplna, Itron Polska Sp. z o.o.
Inteligentne zarządzanie majątkiem technicznym w chmurze
Norbert Wronowski | Dyrektor ds. Wdrożeń, Megabit Sp. z o. o.
System ERP dla małych i średnich firm z branży utilities
Waldemar Różański | Prezes Zarządu, Infocentrum Sp. z o. o.
Panel z prelegentami
Marcin Sokołowski | Dyrektor ds. Rozwoju, Piątka Sp. J.
Przerwa kawowa
Przetwarzanie danych w chmurze a Ogólne rozporządzenie o ochronie danych
Małgorzata Kurowska | Radca Prawny, Kancelaria Maruta
Migracja do chmury jako ewolucja – przykłady wdrożeń
Marcin Sokołowski | Dyrektor ds. Rozwoju, Piątka Sp. J.
Panel z prelegentami
Michał Wiktor Żmijewski | Analityk, Piątka Sp. J.
Obiad
Automatyzacja i samoobsługa w Obsłudze Klienta
Piotr Oleszek | Kierownik Działu Obsługi Klientów, PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o. o.
Automatyzacja procesów w systemie bilingowym
Dominik Kamiński | Kierownik ds. Rozwoju Systemów Bilingowych, Piątka Sp. J.
You don't WannaCry - czyli słów kilka o ochronie danych
Waldemar Skrzypiec | PTS Azure, Microsoft
Panel z prelegentami oraz konkurs wiedzy z nagrodami
Wioletta Wąsowska-Filipek | Kierowniczka ds. Ekspansji, Piątka Sp. J.
Zakończenie szkolenia
Tempo zmian zachodzących wokół nas - przyśpieszająca rewolucja cyfrowa - wymagają od przedsiębiorstw szybkiego reagowania i bycia elastycznym.
Zarządzanie przedsiębiorstwem to ciągłe podejmowanie decyzji. Podstawą trafnych decyzji są zaś rzetelne informacje. Codziennie generujemy w przedsiębiorstwie tysiące danych: produkcja wody, kontrola jakości wody i ścieków, zużycie energii, awarie na sieci, przepływy finansowe. Zarządzanie przedsiębiorstwem to ciągłe podejmowanie decyzji. Podstawą trafnych decyzji są zaś rzetelne informacje. Codziennie generujemy w przedsiębiorstwie tysiące danych: produkcja wody, kontrola jakości wody i ścieków, zużycie energii, awarie na sieci, przepływy finansowe.
Jak budować strategię redukcji wody niedochodowej (NRW - Non Revenue Water) w przedsiębiorstwie wodociągowym w oparciu o nowoczesne rozwiązania firmy Itron bazujące na chmurze obliczeniowej? Podczas prelekcji omówione zostaną zagadnienia zmniejszenia kosztów operacyjnych przedsiębiorstwa i zwiększenia przychodów poprzez ograniczenie wycieków, zmniejszenie strat pozornych, oszczędność energii jak również zmniejszenie ilości awarii.
Prezentacja udzieli odpowiedzi na pytania:
Prezentacja systemu klasy ERP dedykowanego dla małych i średnich firm z sektora usług komunalnych (sprzedaż usług typu: wod-kan, gaz, energia elektryczna, odbiorów zanieczyszczeń), podczas której omówione zostaną:
Przedstawienie mnogości usługowych jakimi dysponuje Microsoft Azure. Najbardziej interesujące usługi na platformie i przykłady ich zastawania.
Przetwarzanie danych w chmurze a Ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO).
Migracja do chmury często daje okazję do przyjrzenia się ekosystemowi informatycznemu firmy i pozwala odkryć obszary wcześniej pomijane, które można łatwo zmodernizować.
Często w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw jest to zwykle proces relatywnie prosty i szybki, niewymagający dużego zaangażowania i wiedzy. Co ważne migracja do chmury może odbywać się stopniowo i naturalne jest, że część aplikacji pozostaje w dotychczasowej infrastrukturze. W przypadku korzystania z modelu Software as a Service (oprogramowanie jako usługa) kolejne usługi mogą być włączane stopniowo. Udostępnianie w ten sposób kolejnych funkcjonalności minimalizuje obciążenie pracowników i ryzyko spadków wydajności.
Podczas prelekcji zostaną zaprezentowane przykłady wdrożeń opartych o rozwiązania w chmurze, które rozwiązywały dany problem biznesowy bez ingerencji lub z minimalną ingerencją w zastaną infrastrukturę informatyczną przedsiębiorstwa.
Poruszone podczas prelekcji zagadnienia zostaną zilustrowane przykładami z praktyki i doświadczenia prelegenta.
Większość z czynności wykonywanych w przedsiębiorstwach to czynności powtarzalne. Doświadczenie pokazuje, że systemy bilingowe obciążają pracowników koniecznością wielokrotnego wykonywania zadań i wprowadzania zbędnych treści.
Podczas prelekcji zaprezentowane zostanie jak parametryzacja oraz planowanie zadań w systemie może ułatwić i zautomatyzować wiele procesów, m.in.: import wyciągów bankowych i dowiązywanie wpłat do dokumentów, rejestracja i rozliczanie odczytów, wystawianie faktur i zaliczek, naliczanie odsetek karnych i tworzenie wezwań do zapłaty, tym samym zmniejszając ilość pracy potrzebnej na bieżącą obsługę klienta.
Ochrona danych organizacji stanowi jeden z priorytetów działu IT, jednakże skomplikowanie infrastruktury informatycznej i jej rozproszony charakter sprawia, iż cykliczne kopiowanie danych na dodatkowy nośnik w postaci dysków HDD, DVD czy taśm przestało być efektywne.
Do realizacji polityki kopii bezpieczeństwa najlepiej podejść w sposób kompleksowy z wykorzystaniem sprawdzonych narzędzi oraz magazynu, które będą spełniały wymagania norm bezpieczeństwa np. ISO (m.in. wskazanie przechowywania kopii bezpieczeństwa w innej lokalizacji geograficznej oraz konieczność szyfrowania danych).
Poznaj kompletny, bezpieczny i efektywny mechanizm ochrony danych organizacji Azure Backup wyposażony w mechanizm szyfrowania, kopii przyrostowych, a także funkcję inteligentnego wykorzystania pasma transmisji.
(w kolejności wystąpień)
Analityk, architekt systemów informatycznych, programista. Szef zespołu i jeden z architektów m.in. systemu FENIX - kompleksowego rozwiązania do obsługi Klienta i zarządzania majątkiem sieci wdrożonego i eksploatowanego w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie oraz Polskiej Spółce Gazowniczej. Odpowiedzialny za zarządzanie operacyjne i koordynację projektów.
Trener i organizator szkoleń, pomysłodawca i współorganizator konferencji Koderek (http://koderek.edu.pl) promującej informatykę wśród dzieci i dorosłych.
Absolwent elektroniki na AGH w Krakowie, od 33 lat związany z branżą pomiarową zaczynając od konstruktora w Krakowskiej Fabryce Aparatów Pomiarowych, od 1994 na stanowisku dyrektora w segmencie woda i energia cieplna w firmie Itron - międzynarodowym koncernie produkującym i dostarczającym liczniki mediów energetycznych i wody oraz systemy i usługi z tym związane.
Urodzony w Warszawie. Ukończył studia na Politechnice Warszawskiej. Od 15 lat związany z firmą Megabit. Od zawsze związany z informatyką oraz technologiami webowymi. Współautor monografii "Monitorowanie sieci wodociągowych i kanalizacyjnych" skierowanej do specjalistów z przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych zajmujących się planowaniem i wdrażaniem monitoringu tego typu układów sieciowych. Współautor oraz autor artykułów w pismach branżowych związanych z monitorowaniem, modelowaniem oraz zarządzaniem infrastrukturą sieciową. Jako kierownik projektów, potem dyrektor działu wdrożeń kieruje wdrożeniami systemów zarządzania majątkiem w największych przedsiębiorstwach sieciowych w Polsce w branży wodociągowej, gazowniczej oraz energetycznej.
Posiada tytuł Master biznesowego prawa francuskiego i europejskiego. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu prawa nowych technologii na Akademii im. L. Koźmińskiego w Warszawie. Świadczyła usługi doradztwa bieżącego na rzecz klientów korporacyjnych i podmiotów z sektora publicznego, w szczególności w zakresie obsługi działów marketingowych i e-commerce. Brała udział w sporządzaniu i negocjowaniu umów handlowych, w tym umów wdrożeniowych i licencyjnych. Zapewniała bieżące wsparcie w zakresie ochrony danych osobowych w branży e-commerce.
Pracował jako kierownik i dyrektor w obszarach obsługi klienta w spółkach grupy kapitałowej Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S. A. Usprawniał procesy obsługi Klienta w BOK, eBOK jak i te przy kontakcie telefonicznym. Inicjator wdrożeń wielu rozwiązań informatycznych w grupie kapitałowej PGNiG.
Wykładowca wyższych uczelni (Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wyższa Szkoła Ekonomii i Administracji w Bytomiu, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej) i instytucji szkoleniowych w zakresie zrównoważonego rozwoju, zarządzania, analizy ryzyka, wskaźników efektywności gospodarki wodno-ściekowej, opracowywania biznes planów. Posiada wieloletnie, międzynarodowe doświadczenie w zakresie gospodarki wodno-ściekowej: International Water (Szwajcaria), United Utilities (Wielka Brytania), Veolia Water (Francja), w tym w zarządzaniu przedsiębiorstwami komunalnymi, prowadzeniu zespołów zadaniowych.
Autor kilkudziesięciu publikacji w czasopismach krajowych i międzynarodowych z dziedziny chemii materiałów. Doradca i konsultant zakładów przemysłowych, przedsiębiorstw wodociągów i kanalizacji, urzędów miast i gmin w zakresie zaopatrzenia w wodę i gospodarki ściekowej, rozwiązań organizacyjnych w zakresie wód opadowych.
Absolwent Politechniki Poznańskiej (informatyka). Przez prawie 25 związany był z sektorem gazowniczym. Od 2003 roku jako IT menedżer był odpowiedzialny za budowę i wdrażanie rozwiązań informatycznych w Wielkopolskiej Spółce Gazownictwa, w tym systemów obsługi klienta, systemów rozliczeniowych, ERP, BI, SCADA oraz GIS.
Po konsolidacji 6 spółek gazowniczych od lipca 2013 do kwietnia 2016 roku był odpowiedzialny za eksploatację aplikacji biznesowych dla całego sektora gazowniczego w Polsce. Od połowy 2016 związany z grupą H.Cegielski-Poznań. Ocenie Prezes Zarządu w Infocentrum sp. z o.o. (m.in. dostawca systemów ERP - COMARCH).
Partner Technology Strategist - Microsoft Cloud Platform. W firmie Microsoft odpowiada za rozwój Partnerów strategicznych w obszarze Microsoft Cloud Platform. Wspiera promocję platformy Microsoft Azure oraz pakietów Enterprise Mobility Suite i Operations Management Suite zarówno wśród klientów jak i partnerów biznesowych. Pasjonat tematyki Cloud Computing-u jak i bezpieczeństwa teleinformatycznego. Czas wolny poświęca na Enduro.
Certyfikowany (Prince2 Practitioner, ITIL Expert) kierownik projektów, architekt rozwiązań. Kierował wdrożeniami systemów rozliczeniowych, systemów obsługi klienta, wdrażał rozwiązania business intelligence i portale firmowe dla dużych i małych klientów z sektora energetycznego, gazowego, wodnego jak i administracji publicznej. Zarządzał działem wsparcia informatycznego w Dolnośląskiej Spółce Gazownictwa.
Absolwent informatyki na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Programista - projektant z kilkunastoletnim stażem. Konsultant i twórca aplikacji o tematyce finansowo-księgowej oraz CRM z doświadczeniem kilku wdrożeń rozwiązań informatycznych u klienta. Szef zespołu i główny architekt systemu bilingowego Pincasso Net.